Jewelry Moda Tümü

TASARIMCI ASLI YARIŞ

2 Ağustos 2020

Sevgili takipçilerim sizi yepyeni bir marka ile tanıştırmak istiyorum.Piyasaya cıkardıgı pareo,clutch ,kimono ve saç aksesuarları vb ürünler organik ve yüzde yüz kotondur.Etiketlerinde bile üretim kalitesi olarak ayrı bir emek vardır.Markanın çıkışı, yaşam felsefesi ve Aslı Yariş markasının yaratıcısı Aslı hanım hakkında herşeyi size kendi kaleminden aktardı bana da paylaşmak düşer:)

10 Mayıs 1983 Balıkesir doğumluyum. Tasarlayıp, sanayi alanında üretim yapan bir aileden geliyorum. Lisansımı öğretmenlik üzerine aldım. Öğretmenlik yıllarından sonra iki yıl dikiş eğitimi alıp kendi tarzımda ürünler dikmeye başladım. Çizim, üretim, yaratıcılık gibi becerilerimi; günlük hayatımda kullanmayı sevdiğim ürünlere eklemeyi istedim. Kumaşa, herhangi bir malzemeye kendi el çizimimi desen olarak ekleyip, üretim yapmayı hedefledim. Bunu yaparken de ürünler özgün, kreatif, organik ve ben olmalı. İleride, birisi benim tasarımım olan ürüne baktığında; bunu “Aslı Yarış” yapmış diyebilsin istiyorum.
Günün neredeyse, derin uyku hariç, her saatinde çiziyor, tasarlıyor ve bir ürüne dönüştürüyor halde yaşıyorum. Ben bile bazen kendime şaşırıyorum bu konuda. Uykudan uyanıp bir şey çizdiğim ya da film izlerken kafamda tasarımını bitirdiğim ürün de çok oluyor. Bu da benim beslendiğim en büyük yanım. Sanırım ben kendi yaşam felsefemi buldum; yaşam ve çalışmayı bir bütün haline getirdim. Çalışmak benim için nefes almak oldu. Her nefeste değişiyor, gelişiyor ve yeni benle yeni çizimler yapıyorum.
Ürünlerimde kullandığım “düğüm detayı” benim tarzım; bir nevi ürüne attığım imzam. Hayatın içinde de benimsediğim her duygu, düşünce benimledir, kendime düğümlerim. Benimsemediğim hiçbir şeyi kendimde tutmam, biriktirmem. Çok kullandığım “göz” çizimlerimse; görüp, fark etmenin benim hayat felsefem olmasından. Eminim her bir göz gördüğü aynı ortamı farklı algılıyor, değerlendiriyor ve farklı duygular hissettiriyor. Bu da bana ilham veriyor. Ayrıca renkler, geometrik şekiller ve fütüristik çizimler benim dünyayı algım. Bu algım da yaşadıkça, deneyimledikçe, gelişip şekilleniyor ve renkleniyor.
Öyleyse yeni tasarımlarda buluşmak üzere diyorum.
Sevgiler
Aslı YARIŞ

ENGLISH:

Designer Aslı Yarış

My dear followers,

I want to introduce you to a brand new brand. The products such as pareo, clutch, kimono and hair accessories etc. The products are organic and one hundred percent cotton. The brand’s life philosophy and the creator of Aslı Yarış, explained everything from her own pen, which my responsibility to share 🙂

I was born on May 10, 1983 in Balıkesir. I come from a family that designs and produces in the industrial field. I got my license on teaching. After my teaching years, I took two years of sewing training and started sewing products in my own style. My skills such as drawing, production, creativity; I wanted to add it to the products I love to use in my daily life. I aimed to produce by adding my own hand drawn pattern to fabric, any material. While doing this, the products should be original, creative, organic and me. In the future, when someone looks at the product of my design; I want him to say that “Aslı Yarışcı” did this.

I draw, design and transform into a product almost every hour of the day, except for deep sleep. Even I am sometimes surprised myself about it. There are a lot of products that I wake up from sleep and draw or finish the design of while watching a movie. This is the biggest thing I feed on. I think I found my own philosophy of life; I combined life and work. Work has been breathing for me. It changes and develops with every breath and I make new drawings with the new me.

The “knot detail” I use in my products is my style; it’s kind of my signature on the product. Every emotion and thought I embrace in life is with me, I knot myself. I do not keep or accumulate anything that I do not adopt. My “eye” drawings that I use a lot; because seeing and realizing is my philosophy of life. I am sure that each eye perceives and evaluates the same environment differently and makes you feel different emotions. This also inspires me. Also, colors, geometric shapes and futuristic drawings are my perception of the world. This perception develops and takes shape as I live and experience it.

So, I say, about to meet in new designs.

Yours

Aslı YARIŞ

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply